Jak ważna jest w biznesie promocja video?

Promocja filmowa jest najlepsza
Foto – Envato.com

Wpływ krótkich filmów reklamowych i animacji na dzisiejszy rynek.
UWAGA! Doczytaj do końca i skorzystaj z promocji!

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, gdzie konkurencja jest coraz większa, istnieje wiele skutecznych strategii promocji, które mogą pomóc przedsiębiorstwom osiągnąć sukces. Jednak jednym z najpotężniejszych narzędzi, które zdobyło ogromną popularność w ostatnich latach, jest promocja video. Przyjrzyjmy się więc znaczeniu filmów i animacji w biznesie oraz zapoznajmy z kilkoma liczbami i statystykami, które są związane z krótkimi filmami reklamowymi i animowanymi. Zatem do dzieła!

Kilka ważnych statystyk

 1. Liczba krótkich reklam i animacji:
  Krótkie filmy reklamowe i animowane stały się nieodłącznym elementem strategii marketingowych. Co miesiąc na całym świecie powstaje ogromna liczba tych filmów. Według statystyk, tylko w Stanach Zjednoczonych co miesiąc powstaje średnio ponad 500.000 krótkich filmów reklamowych i animowanych. To imponujące liczby, które pokazują, jak dużą wagę przykładają przedsiębiorstwa do wykorzystania mediów wizualnych w swojej strategii promocyjnej.

 2. Średnia liczba oglądanych reklam :
  Reklamy są obecne wszędzie, zarówno w telewizji, internecie, jak i na zewnątrz. Przeciętny Amerykanin ogląda co najmniej 11 reklam dziennie, co daje nam ponad 4 tysiące reklam rocznie. Jeśli mieszkaniec Polski spędza przed telewizorem blisko 4,5 godziny każdego dnia, musi zobaczyć porównywalną liczbę reklam, nawet jeśli wychodzi zrobić sobie w tym czasie kawę. A przecież jest jeszcze internet, w którym zapewne ma szansę obejrzeć dodatkową ich porcję w pracy, a nawet środkach transportu publicznego. To z pewnością znacząca i wciąż rosnąca liczba, która podkreśla konkurencję, z jaką muszą się zmierzyć firmy, aby dotrzeć do swojej docelowej grupy odbiorców.

 3. Skuteczność krótkich filmów reklamowych:
  Krótkie filmy reklamowe mają potencjał przekazania przekonującej historii w krótkim czasie, co przyciąga uwagę widza. Według badań, filmy reklamowe mają większe szanse na zapadnięcie w pamięć odbiorcy niż tradycyjne formy reklamy. Ponadto, według danych, aż 64% konsumentów jest bardziej skłonnych do zakupu produktu po obejrzeniu filmu reklamowego.

 4. Popularność animacji w promocji video:
  Animowane filmy reklamowe stały się niezwykle popularne, zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw, które chcą wyróżnić się na tle konkurencji. Statystyki pokazują, że aż 81% firm korzysta z animacji w swoich strategiach marketingowych. Ta forma promocji jest atrakcyjna, kreatywna i pozwala na przekazanie skomplikowanych informacji w przystępny sposób. Postęp technologiczny w dziedzinie postprodukcji, animacji 3D czy efektach specjalnych, umożliwia twórcom filmów reklamowych i animowanych wprowadzanie coraz bardziej zaawansowanych i kreatywnych elementów do swoich produkcji.

  Reasumując, promocja video ma niezwykle istotne znaczenie w dzisiejszym biznesowym świecie. W zasadzie nie da się już poprowadzić skutecznej kampanii reklamowej bez wideo i animacji. Krótkie filmy reklamowe i animowane pozwalają przedsiębiorstwom wyróżnić się, dotrzeć do swojej docelowej grupy odbiorców i zbudować więź z potencjalnymi klientami. Liczby i statystyki pokazują ogromne zaangażowanie firm w tworzenie krótkich filmów reklamowych oraz ich wpływ na zachowanie konsumentów. Dlatego właśnie warto inwestować w promocję video, aby skutecznie promować swoje produkty i usługi na konkurencyjnym rynku.

  MAM BARDZO DOBRĄ INFORMACJĘ!
  Na koniec zostawiłem coś specjalnego. Otóż, jeśli zamówisz do 1 czerwca 2023 roku krótki film promocyjny, reklamowy, albo animację 3D swojego logotypu, czy hasła reklamowego, otrzymasz zupełnie gratis dodatkową animację 3D swojego logotypu. Innymi słowy, z okazji Dnia Dziecka, możesz już na wstępie zaoszczędzić od 300 do 700 złotych, ale to nie koniec!

  Jeżeli zamówisz i opłacisz animację 3D logotypu w ciągu najbliższych 7 dni, to znaczy do niedzieli 4 czerwca włącznie, otrzymasz 25% rabatu na każdą animację logo firmy, w tym także animacje rozszerzone do 30 sekund! W cenniku są to pozycje od A do I, a dodatkowo animację logo 3D gratis! W praktyce uzyskasz więc krótki film reklamowy wraz hasłem, czy adresem strony internetowej i animowanym logo, w cenie do 650 zł netto, a w bardziej rozbudowanej wersji  możesz zaoszczędzić łącznie nawet ponad 1100 złotych.
  Tak tanio jeszcze nie było. Sprawdź! Co musisz zrobić?

  a – Przesłać nam: logotyp (minimum 2500 pikseli w poziomie lub pionie, w formacie png lub pdf, albo w krzywych),dołączyć krótkie hasło reklamowe (3-4 słowa) i/lub adres strony
  b – ewentualnie dodać kilka dobrej jakości zdjęć produktu, usługi, czy firmy, w zależności od tego, co zamierzasz reklamować. Być może wykorzystamy je w konkretnym projekcie.
  c – wymienione wyżej materiały należy przesłać na adres: biuro@shortfilm.com.pl z dopiskiem w temacie wiadomości – PROMOCJA-DD23
  d – Ostatnia ważna rzecz, abyśmy mogli potraktować Twoje zamówienie serio i przystąpić do niezbędnych prac, należy wejść w zakładkę cennik, aby wybrać rodzaj zamawianej reklamy i wypełnić formularz poniżej oraz przelać na rachunek: 
  60 1140 2017 0000 4502 0214 0698 zaliczkę 400 zł, podając w nazwie odbiorcy
  KRZYSZTOF SOWIK
  Po zrealizowaniu usługi prześlemy link do pobrania filmu i animacji, na podany w mailu adres, wraz z załączoną fakturą końcową.
  Wypełnij formularz 

  Promocja zakończy się 4 czerwca punktualnie o północy.

Wyjątkowa oferta na Black Friday!

Nie będę się rozpisywał, bo każdy wie, że Black Friday ma już swoją tradycję nie tylko za oceanem. Dlatego właśnie teraz, choć czasu już niewiele, masz jeszcze szansę, żeby skorzystać z wyjątkowej promocji!

Animacja na Czarny Piątek

Jeśli zamówisz do 23.11.2022 do godz. 22.00 film reklamowy z okazji Czarnego Piątku, o długości 15-30 sekund, zrealizujemy go w ciągu doby w cenie o ponad 50% niższej. Innymi słowy, zamiast ponad 500 zł netto, zapłacisz 299 zł brutto!

Krótki film animowany w podanym zakresie długości zrealizujemy z podkładem muzycznym. Wystarczy, że prześlesz zdjęcia, logotyp  i ewentualnie hasło reklamowe, albo bardzo krótki tekst złożony z kilku słów, (jako że w dynamicznej animacji nie da się przeczytać długich zdań). Zajmiemy się resztą i zaproponujemy coś atrakcyjnego. Zdjęcia i logo muszą mieć wymiar co najmniej 2500 pixeli (szerokość lub długość).

Po słynnym Czarnym Piątku mamy jeszcze przecież Cyber Monday! Tak więc reklama może się przydać na ten czas, ale da się ją być może wykorzystać także za rok.

Zatem do dzieła! Zdobywaj klientów w Black Friday i Cyber Monday.
Jeśli zdecydujesz się na inną formę reklamy, już nie koniecznie w tak krótkim czasie, z przyjemnością ją zrealizujemy po uzgodnieniu wszystkich szczegółów.

Dlaczego warto zamówić krótką animację filmową?

Każdy przekaz video może być bardziej lub mniej atrakcyjny. Nie tylko doświadczenie, ale dane statystyczne uczą, że reklamy audiowizualne sprzedają lepiej. Dlatego warto pomyśleć o tej formie przekazu nie tylko z okazji Black Friday. Zresztą, za pasem Święta Bożego Narodzenia, a więc czas spotkań z bliskimi, a pod choinką zawsze przyjemnie jest coś znaleźć 😉
Można jeszcze chwilę zaczekać, lecz znacznie lepiej już teraz pomyśleć o krótkim animowanym filmie. Zrealizujemy go w wybranej technice.
Taka produkcja, jeśli nie jest bardzo skomplikowana, nie musi być wcale kosztowna. Mimo, że ceny wciąż rosną, a inflacja bije rekordy, znajdziemy sposób, aby ta forma reklamy stała się dostępna dla Ciebie, czy Twojej Firmy, w rozsądnej kwocie. Czasem możliwy jest też częściowy barter, ponieważ jesteśmy otwarci na różne propozycje 🙂

 

Krótka reklama na Święta inne niż dotąd…

Krótka reklama na Święta w atrakcyjnej cenie, to coś, czego poszukują nie tylko sprzedawcy. Spodziewaliśmy,  że te Święta Bożego Narodzenia będą wyglądały zupełnie inaczej, czyli po prostu normalnie. Okazuje się jednak, że prawdopodobnie będą one całkiem inne niż dotąd.  Wszystkich, którzy chcą dotrzeć, czy to ze swoją ofertą, czy informacją, do jak najszerszej grupy odbiorców, niezbędne są odpowiednie narzędzia. Jednym z nich, z całą pewnością, mogą być krótkie filmy reklamowe, czy promocyjne, ale także wszelkiego rodzaju atrakcyjnie podane życzenia świąteczne.

Dlaczego krótka forma filmowa jest najlepsza?

Pisałem już o tym wielokrotnie. Fakt, że film krótki w reklamie sprawdza się najlepiej. Nie tylko dlatego, że widzowie przywykli do narracji dynamicznej, a nowe pokolenia nawet czasem nie korzystają z innych form niemal wcale. Dziś memy, zdjęcia na Instagramie,  Twitterze, czy Facebooku, to standard, ale wciąż niepokonany w tym zakresie pozostaje Youtube. Oczywiście, niepokoić może cenzura, z którą mamy do czynienia na tych właśnie platformach i nigdy nie wiadomo, co akurat dziś, konkretny admin, albo uprzejmie donoszący odbiorcy, uznają za niegodne. Tym nie mniej, przynajmniej dokąd nie będziemy mieli alternatywy, jesteśmy skazani na reklamę tam, gdzie jest ona efektywna. Krótkie filmy reklamowe, czy generalnie, krótkie przekazy treści, stały się narzędziem rozwijającym się niezwykle szybko, a wiele z produkcji, to wręcz małe dzieła sztuki. Całkiem serio! Jeżeli możemy, często nie wychodząc z domu, ani tym bardziej, nie organizując żadnych zdjęć plenerowych, uzyskać jako wartość dodaną właśnie tego rodzaju wizualizacje, to należy z nich korzystać. Reklamy świąteczne, zwłaszcza te krótkie, mogą być wysmakowane, okraszone animacjami i przynoszą Firmie, czy Organizatorom eventu, bardzo konkretne, wymierne korzyści.

Krótki film świąteczny w dobrej cenie

Jeśli nie masz jeszcze krótkiego filmu świątecznego, to warto zadbać o niego już dziś, zwłaszcza, gdy są promocje, bo tuż przed Świętami może być z tym problem. Czas i moce realizacji nie są z gumy, a firmy nie zatrudniają tysięcy pracowników. Ostatnio ta liczba, zwłaszcza w agencjach reklamowych, spada z kilkudziesięciu, czy kilkunastu, do kilku  i jeszcze pracujących zdalnie. Sorry, taki mamy klimat, chciałoby się powiedzieć, cytując klasyka (a właściwie „klasyczkę”).  Bez względu na to, jaki model reklamy preferujesz, trzeba przymierzyć się do niej jak najszybciej, albo zostawić to fachowcom. Krótki film na Święta w dobrej cenie możesz zamówić tutaj.

Świąteczna animacja 3D

Świąteczna animacja 3D w dobrej cenie? Tak! To możliwe, oczywiście, jeśli nie zamówisz jej z godziny na godzinę, bo takich zleceń prawie nikt nie wytrzyma. Przyznaję, że zdarzało nam się robić już takie rzeczy, ale to są wyjątki, no i rzecz jasna, Klient wymagający powinien uwzględnić taki pośpiech w swoim budżecie. Tak, czy inaczej, animacja 3D, najlepiej połączona z atrakcyjnym intro i outro,  które pozostaną w pamięci widza, to narzędzie niezwykle groźne. Możesz w kilku ruchach pozostawić całą konkurencję za plecami. Jasne, że nie zawsze jest to możliwe, bo więksi dysponują często wielokrotnie wyższymi budżetami, ale nie musisz mieć kompleksów. My ich nie mamy, bo, jak mawia się w piłce nożnej, „same pieniądze nie grają”. Zawsze decyduje indywidualne podejście i odpowiedni sposób realizacji, choć prawdą jest, że czas włożony w pracę nad konkretną produkcją reklamową, przekłada się na koszty. Większe zespoły są w stanie zrobić nieco więcej i nieco szybciej, choć nie zawsze lepiej. Warto o tym pamiętać wybierając wykonawcę.

Krótką animację 3D lub inny krótki film na Święta zamówisz w zakładce Cennik, lub po prostu pisząc do nas. Czas realizacji od kilku godzin do tygodnia, w zależności od wymogów, a więc warto się pośpieszyć.

Już teraz życzę Wszystkim wspaniałych, mimo różnych ograniczeń i wyrzeczeń, Świąt Narodzenia Pańskiego i oczywiście wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2021.

 

 

Krótki film reklamowy na czas pandemii (promocja!)

Krótki film reklamowy na czas pandemii? Wbrew pozorom, to ma sens. Dlaczego? Sytuacja jest trudna i choć można polemizować w kwestii tego, czy pandemia jest groźna i czy morderczy koronawirus bardziej, czy mniej różni się w tym zakresie od zwykłej grypy, faktem jest, że Twój biznes cierpi, a wiele usług i aktywności przenosi się od miesiąca do internetu.

Krótki film reklamowy na czas pandemii i nie tylko

No, dobrze… ale co zrobić, kiedy mam działalność, czy firmę, której profil sprzedaży związany jest ze światem realnym? Odpowiedź, niestety, a może „stety” właśnie, jest podobna. Nie da się funkcjonować bez reklamy! Skoro więc znakomita część przedsiębiorców i potencjalnych klientów siedzi teraz prze ekranami swoich monitorów, było dość nierozsądne nie wykorzystać tak idealnej sytuacji do promocji. Za miesiąc, dwa, może być za późno. Czemu?

Krótkie filmy promocyjne trafiają w sedno

Jeśli przegapimy właściwy moment, jest bardzo prawdopodobne, że część rynku zostanie stracona. Nie kraczę, to nie musi być strata bezpowrotna, ale prognozy już znamy i wiemy, że z pewnością rynek się skurczy. Firmy padają jak muchy bez względu na formę działalności. Zasoby klientów, zwłaszcza tych, którzy stracili, albo za chwilę stracą pracę, także nie są z gumy. Zatem pośpiech w tym wypadku, podobnie, jak przy łapaniu pcheł, jest niezwykle ważny. Nie ma tańszej formy reklamy niż krótkie filmy promocyjne, o czym już pisałem kilkakrotnie. Teraz jest to jeszcze bardziej widoczne. Koszt dotarcia do klientów będzie wzrastał, co ma związek nie tylko z osłabieniem złotówki, ale też liczbą reklam, które są zamawiane, przy jednoczesnym ograniczeniu możliwości realizacyjnych i wzrostem kosztów działania agencji reklamowych.

Właśnie teraz krótkie produkcje filmowe realizowane w różnych technikach, bo przecież to nie tylko krótkie filmy animowane, ale też reklamy bardziej złożone,  stają się narzędziem, który biznes nie tylko może pchnąć do przodu, ale nawet wręcz go po prostu uratować. Każda, czy to większa, czy mniejsza firma potrzebuje klientów, jak powietrza, aby przetrwać, nie wspominając już o rozwoju.

Short film 4U teraz w promocji

Postanowiliśmy, że pomożemy naszym Klientom w tych trudnych czasach i dziś z przyjemnością mogę zaoferować zniżkę, która, choć nie łączy się z innymi promocjami, może być również istotna.

Każdy, kto do 15 maja zamówi krótki film reklamowy, otrzyma upominek w postaci animacji swojego logotypu. Ale to nie wszystko! Jeśli zamówisz animację typu sketch, możesz zupełnie gratis uzyskać nawet 45 sekund! Co to znaczy? Jeżeli chciałeś wyprodukować filmik np. 30 sekund, to teraz może on być ponad dwukrotnie dłuższy w tej samej cenie! Innymi słowy, masz w zasadzie ponad 70% upustu. W sieci nie płacisz przecież za czas emisji. W telewizji, co innego, tam operuje się konkretnymi modułami, natomiast na Youtube, czy w innym mediach społecznościowych, nawet lepiej mieć film nieco dłuższy, bo Google to lubi…

Zatem, nie ma na co czekać. Do dzieła, a my postaramy się wyprodukować Twój krótki film reklamowy jak najszybciej. Pandemia minie, a film zostanie!

Krótki film reklamowy na lato

Krótki film reklamowy na lato zawsze się przyda

Krótki film reklamowy na lato można wykorzystać na wiele sposobów. Oczywiście, najczęściej zgodnie ze słowem „reklamowy” używać go będziemy przeważnie w promocji jakiegoś produktu, czy usługi albo wydarzenia. Ale przecież filmy potocznie zwane reklamowymi mogą prócz przypomnienia logotypu marki, czy produktu mogą mieć też inne walory. Wymieńmy choćby kilka:

 • mają pozytywny wpływ na widoczność kanału Youtube, Vimeo etc.,
 • mogą zawierać informacje (np dobry opis tekstowy), które będą miały pozytywny wpływ na pozycjonowanie strony internetowej danej firmy, blogera czy freelancera
 • mogą znakomicie zwiększać ruch na stronie
 • mogą wreszcie podnosić pozycję strony poprzez zatrzymanie użytkowników na dłużej (temu służą m.in. pliki video i podcasty)

To nie wszystkie zalety, ponieważ, o czym już wspominałem wielokrotnie wcześniej, nie ma tańszej formy reklamy niż krótkie filmy reklamowe na Youtube. Jeśli można to porównać do reklamy telewizyjnej, to jest to jedynie pół prawdy, bo z jednej strony telewizja ma oczywiście do pewnego stopnia zasięg szerszy, docierając np do osób starszych, które mogą nie korzystać z internetu, ale z drugiej strony, telewizja ma przeważnie zasięg zdefiniowany w ramach bądź to konkretnego kraju, bądź strefy językowej. W Youtube takiego ograniczenia mieć nie musimy (wersje językowe lub napisy), także dlatego, że przekaz może być uniwersalny w zależności od konstrukcji scenariusza samego filmu reklamowego.

Tak więc sezon się właśnie rozpoczął i choć jeszcze w kalendarzu wiosna, to jest właśnie najlepszy moment, aby krótki film reklamowy zamówić bez nadwyrężania budżetu. Mogą to być także krótkie filmy animowane typu sketch, czy oparte na szablonach reklamowych, które można zamówić tutaj. W zależności od posiadanego budżetu można zamówić serię takich filmików i wówczas na pewno uzyskamy lepszy efekt niż poprzez płatną, drogą reklamę, druk bezsensownych ulotek czy folderów.

Tak więc nie ma na co czekać, bo dwa tygodnie, to akurat świetny czas aby przygotować scenariusz i zamówić krótki film reklamowy na Youtube, Vimeo czy Instagram. Zrobimy to z przyjemnością. Pomożemy też jeśli nie masz akurat pomysłu na scenariusz, albo chciałbyś jedynie krótką animację 3D z adresem filmy i nazwą marki bądź produktu. Zapraszam!

Krótki film reklamowy po Świętach

Krótki film reklamowy po Świętach Bożego Narodzenia

Choć Święta minęły, to krótki film reklamowy nadal będzie potrzebny. Mam nadzieję, że to nikogo nie dziwi 😉

Oczywiście, reklama filmowa przed każdymi Świętami ma spełnić bardzo konkretne zadania, jako że trzeba zachęcić do sprzedaży, w dodatku rywalizując z rzeszą sprzedawców, a wszyscy chcą sprzedać szybko i najlepiej dużo… Znak czasów? Nic z tych rzeczy! Zawsze, a przynajmniej odkąd istnieje handel oparty na pieniądzu (czy to rzeczywistym, czy wirtualnym), Święta były okazją do zwielokrotnienia przychodu. Dotyczy to również usług, choć ze sprzedażą tych ostatnich w okresie przedświątecznym jest nieco gorzej, więc sprzedawcy chwytają się różnych sposobów, nie koniecznie nowych, ale np system kart podarunkowych czy bonów przychodzi tu z pomocą.

Krótki film reklamowy jest skuteczny

Faktem jest, że krótki film reklamowy, zwłaszcza umieszczony w sieci, spełnia swoje zadanie nie tylko w okresie Świąt, co jest dość oczywiste, choć nie zawsze… Dlaczego? Jeśli mamy do dyspozycji wyłącznie krótki film okolicznościowy, to jego aktualność może po Wigilii pozostawiać sporo do życzenia 😉 No, bo jak tu wykorzystać reklamę z łosiem i saniami np w Walentynki? A już bombki choinkowe w okresie postu mogą wywoływać (i słusznie!) znaczną konfuzję. Dlatego też jednak należy mieć co najmniej kilka krótkich filmów brandowych na różne okazje oraz oczywiście filmy reklamowe na Youtube, które są nakierowane na sprzedaż typowo sezonową, czy okolicznościową.

Krótki film okolicznościowy czy typowy spot dla marki?

Pytanie czy krótki film okolicznościowy ma sens jest zbędne, bo przecież celowana reklama tego typu od zawsze przyciąga uwagę i pisząc kolokwialnie, klienci, choć wiedzą jak to działa, wciąż dają się uwieść. Im bardzie oryginalny pomysł reklamy świątecznej czy filmu okolicznościowego, tym większa szansa na sukces. Jednak nie należy zapominać o reklamie marki. To jest o tyle ważne, że nawet firmy o uznanych markach i ugruntowanej pozycji na rynku, wciąż jednak sięgają po takie spoty. To ma sens, bo wzmacnia zaufanie, ale też jest dość tanią formą reklamy. Oczywiście, przestaje być tania, jeśli będziemy posługiwać się emisją telewizyjną, co w dobie internetu nie jest już konieczne.

Zatem jeśli prowadzisz firmę, nawet bardzo małą, to należałoby rozważyć produkcję dwóch rodzajów filmów. Reklamowy film okolicznościowy zwykle powinien być nowy, natomiast film brandowy może być powtarzany wielokrotnie.  Ponadto warto zauważyć, że film reklamujący markę wcale nie musi być długi, czasem może być nawet 5-7 sekundowy, co ma głęboki sens zwłaszcza w reklamach Youtube. Co więcej, można taki film dołączyć do innej reklamy jako intro lub część outro.

No i to może na dziś tyle 🙂

Najtańsze Filmy Reklamowe na Święta w 24h

Najtańsze filmy reklamowe na Święta, to mógłby być nawet niezły slogan reklamowy, ale przecież nie chodzi o żadne hasełko, tylko o fakty!

Najtańsze filmy na Youtube i Vimeo

Najtańsze filmy reklamowe czy promocyjne wykorzystywane są bardzo często właśnie w przestrzeni Youtbe’a, Vimeo, Instagrama itd… Dlaczego? Bo emisja jest bezpłatna? To tylko jeden z powodów. Myślę, że znacznie ważniejszym jest zasięg. Gdyby Youtube wprowadził jakieś opłaty za emisję, określenie „najtańsze filmy reklamowe” mogłoby okazać się nieco na wyrost, ale prawda jest taka, że słowo „najtańsze” jest w tym przypadku bardzo szeroko rozumiane. Chodzi przecież przede wszystkim o produkcję filmu. To jest koszt zwykle dość wysoki. Ale można go obniżyć, no może nie do zera 😉 ale bardzo wyraźnie. Jeśli reklama wyprodukowana przez agencję reklamową, dom mediowy czy nawet niewielkie studio, może kosztować w zależności od „zawartości” i scenariusza, od kilku do nawet znacznie ponad kilkuset tysięcy złotych, to przecież niektórzy wzruszą tylko ramionami i pomyślą, że w ogóle nie ma o czym rozmawiać. Dziś przedsiębiorca, który prowadzi często jednoosobową, albo małą, rodzinną firmę, ma czasem dylemat, czy stać go na pozycjonowanie strony internetowej, na której wykonanie przeznaczył czasem już jakieś ostatnie rezerwy, a ja tu piszę o tysiącach, czy milionach. Jednak kiedy mam na myśli najtańsze filmy reklamowe, to nie chodzi mi o oszczędność rzędu kilkunastu procent, tylko o rząd wielkości kwot. Tak! Ponieważ można mieć profesjonalny film i to z animacją 3D, która sama w sobie może kosztować bardzo drogo, nawet za kwotę nie przekraczającą 1% budżetu średniego filmu promocyjnego. Zatem rozmawiamy o kwocie kilkuset złotych, a nie bujamy w obłokach 🙂 No, dobrze, ale co z emisją gdzie indziej?

Najtańsze filmy reklamowe w TV?

Otóż to! Najtańsze filmy reklamowe mogą mieć, a realizowane przez Short Film 4U, niemal zawsze posiadają jakość emisyjną full HD (chyba że Klient sobie nie życzy, bo chce mieć bardzo mały plik). Zatem odpowiedź na pytanie: A co gdybyśmy chcieli emitować spot reklamowy na Youtube i innych platformach społecznościowych, ale nie tylko na nich, a jednak skorzystać z możliwości promocji choćby w sieciach lokalnych telewizji, w których emisja nie zawsze musi być kosztowna (w zależności od programu, pasma, godzin nadania itd, ceny często bywają dość przystępne)? To odpowiadam, że jest to jak najbardziej możliwe, a czasem nawet wskazane, bo o ile budżet na to pozwoli, krótka emisja spotu w tv może nam „domknąć” kampanię reklamową, na którą przeznaczyliśmy jakieś tam skromne środki.

Oczywiście, jeżeli mamy tych środków nieco więcej, ponieważ nie zjadła ich produkcja filmu, to będziemy w komfortowej sytuacji.

Najtańsze filmy reklamowe, to nie mit

Reasumując, najtańsze filmy reklamowe, to nie jakiś mit, ale twarde fakty. O ile nie upierasz się że tylko Twój, wiele godzin wymyślany scenariusz, w dodatku zrealizowany bardzo dokładnie, może Cię zadowolić i wyłącznie takie spoty chcesz mieć do dyspozycji, wtedy ok. Może się okazać, że koszty realizacji będą wysokie. Jednak nie musi tak być, ponieważ nadal masz do czynienia z pasjonatami, którzy chcą realizować nie tylko najtańsze filmy reklamowe, ale też najlepsze. Malkontent powie, że to jest nie do pogodzenia. Czyżby? Krótkie filmy reklamowe czy promocyjne mogą być bardzo atrakcyjne wizualnie, a często bywa i tak, że pewien kompromis, jeśli zaufasz fachowcom, będzie niezwykle opłacalny i to pod każdym względem, nie tylko finansowym. Zatem najtańsze filmy reklamowe, to nie znaczy, że pokażesz Klientom planszę z napisem co i gdzie mogą nabyć, bo czasem tego typu myślenie jeszcze wciąż dominuje, zwłaszcza, że można tego typu „spoty” zobaczyć czasem w niektórych telewizjach. Możesz mieć naprawdę dobrze „skrojony” film i to w dodatku z jakąś krótszą wersją, co przy emisji telewizyjnej może być walorem. Warto dodać, że jednym z pomijanych czasem elementów filmu promocyjnego jest muzyka. A przecież sam/a pamiętasz świetne fragmenty z wielu reklam, które wpadły Ci w ucho i już zostały… Lubimy je nucić i powtarzać. Dlatego podkreślam, że najtańsze filmy reklamowe, to nie znaczy jakaś „surowizna” czy plansza, ale coś, czego naprawdę potrzebujesz, ponieważ ludzie kupują oczami i to nie tylko produkty, ale też usługi. Zresztą, już się dalej nie rozpisuję.

Najtańsze filmy reklamowe nawet w 24h

Sprawdź! Po prostu, zamów swój pierwszy najtańszy film reklamowy i ciesz się lepszymi wynikami sprzedaży 🙂  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia teraz zrealizujemy spot nawet do 24 godzin od przyjęcia zamówienia, więc tym bardziej warto spróbować. A przy trzech filmach zamówionych jednocześnie, pozycjonowanie na Youtube o wartości ponad 2000 zł, dajemy GRATIS!

Krótki Film Reklamowy przed Świętami

Krótki Film Reklamowy na Święta?

Krótki film reklamowy na Święta, to przecież standard w reklamie. Skąd zatem znak zapytania w tytule? Otóż, jeśli wszedłeś tutaj po raz pierwszy, Drogi Czytelniku, to może masz wątpliwości, czy stać Cię na zamówienie krótkiego filmu. No, bo przecież jednak doświadczenie uczy, że film, nawet krótki, jest zabawą kosztowną. I tak jest w istocie, a może nie wiesz jeszcze o jednej kwestii. Krótki film reklamowy, czyli popularny spot telewizyjny, na przykład, jest kosztowny często odwrotnie proporcjonalnie do jego długości. Nie jest wcale tak, że im dłuższy, tym droższy. Przeważnie jest odwrotnie, ponieważ trudniej jest zrobić (wbrew pozorom) film krótki, jako że wymaga większej sprawności realizacyjnej, bardzo precyzyjnego montażu, dobrego, chwytliwego motywu muzycznego itd. A do tego przede wszystkim POMYSŁU, czyli scenariusza, w którym w skondensowany sposób przekażemy nie tylko treść, ale też uzyskamy realny wpływ na decyzję oglądającego (kupi, przyjdzie, wykona jakąś inną akcję itd), dlatego reklamy zawierają tzw Call To Action, czyli właśnie wezwanie do działania. Umieszczenie jej w krótkim spocie powinno być czytelne, ale nie nachalne, bo wtedy skutek jest przeciwny. Takich „przeciw-skutecznych” reklam widzieliście pewnie w swoim życiu setki.

Krótki film reklamowy nie musi być kosztowny!

No i powoli dochodzimy do istoty sprawy. Black Friday i Cyber Monday mamy już za sobą. Sprzedawcy liczą zyski, kupujący liżą rany 😉

Ale życie trwa dalej, a już duże sieci szykują się do kolejnego skoku na kasę (może to powinno być karalne 😉 i będą za chwilę ogłupiali klientów już całkiem na serio i na okrągło. Będziecie słyszeli w kółko te same slogany, często do obrzydzenia. Czy chcesz brać udział w czymś takim? Prawda jest taka, że nie masz wyjścia! Chyba, że wyjedziesz na bezludną wyspę, albo wyrzucisz telewizor, tablet i telefon, a uszy zatkasz stoperami. Oczu zakrywać nie radzę, zwłaszcza na ulicy, bo coś Cię przejedzie i dopiero będzie problem… No, ale wtedy do akcji przystąpią firmy farmaceutyczne, a może i pogrzebowe nawet 😉 A krótki film reklamowy na święta może być przecież czymś innym.

Dlaczego film reklamowy nie musi kosztować majątku?

Dobre pytanie. Komu to się opłaca? Przecież film, to w końcu poważna sprawa i ma prawo kosztować. No i tu się zgadzamy. Ma PRAWO, ale nie obowiązek 🙂 Wychodzę z założenia, że wysoka marża jest bardzo dobra tylko tam, gdzie produkt jest dziełem sztuki. Wtedy ok. Niech twórca zarabia ile mu serce dyktuje, chyba że jest TFUrcą przez duże TFU. Zresztą czasem artyści muszą stosować wysokie stawki, bo inaczej zostaliby sprowadzeni do parteru, albo rozmienili się na drobne. Namalowanie obrazu, czy zrobienie filmu fabularnego, to nie jest zadanie na kilka godzin, więc może pochłaniać sporo energii, nawet jeśli zestawienie obrazu z filmem nie jest najszczęśliwsze (bo jednak malarz pracuje indywidualnie, a film z reguły jest dziełem zbiorowym).

Odejdźmy jednak od sztuki. Mam wrażenie, że wciąż nie dowierzasz, że możesz mieć profesjonalną reklamę w niskiej cenie. Prawda? A co być powiedział(ła) gdyby ktoś Ci zaproponował film za trzy, cztery stówki? Szaleństwo! To nie ma prawa się udać. A jeśli już, to będzie jakaś straszna chałtura. No i tu się mylisz.

Animacje, także animacje 3D opierają się na pewnych schematach (szablonach), które twórcy stosują, bo przecież korzystają najczęściej z podobnych programów. Jasne, że są indywidualizowane w miarę potrzeb, ale to nie jest tak (najczęściej), że zaczynamy animację od zera i nie da się wykorzystać jakiś zasobów, które już mamy. A animacja, to podstawa w większości reklam wizualnych. Obejmuje zatem także krótki filmu reklamowy na święta 🙂 Jeśli do tego dodamy dobry pomysł, fragment muzyczny dobrany ze zbiorów tysięcy utworów pisanych przez autorów mało znanych plus zdjęcia filmowe typu footage (czyli także ze zbiorów, a nie kręcone dla potrzeb konkretnej reklamy), to okaże się nagle, że cena krótkiego filmu reklamowego może być niezbyt wysoka, a jakość wcale nie ucierpiała.

Animacje 3D w krótkim filmie reklamowym

O animacjach 3D w filmie reklamowym jeszcze napiszę osobny post, ale teraz chciałem zasygnalizować, że producent spotów reklamowych, który posiada stosowną bazę animacji 3D i zasoby do ich wyprodukowania, może kształtować ceny zupełnie inaczej niż to wygląda na tzw „wolnym rynku”. Jasne, że wybór należy do klienta. Jeśli chce mieć produkt absolutnie od początku do końca „skrojony na miarę”, to zgodnie z tym właśnie hasłem, zostanie „skrojony”. Zapłaci krocie, a za miesiąc zobaczy reklamę podobną do swojej i będzie mógł tylko zgrzytać zębami ze złości, bo nie da się kupić praw do „silnika animacji”. Ochrona patentów dotyczy oczywiście samych programów, czy konkretnych, nowych rozwiązań, ale już nie produkowanych dzięki nim animacji 3D.

Dlatego jeśli chcesz mieć krótki film reklamowy na święta czy to na Youtube, Vimeo, albo do jakiejś telewizji komercyjnej i masz budżet nie przekraczający czasem nawet kilkuset złotych, to śmiało możesz na nas liczyć! Nie znaczy to, oczywiście, że nie chcemy zarabiać i wszystko oddajemy darmo. To tak nie działa, ale zawsze u nas uzyskasz wartość dodaną. Na przykład w postaci pozycjonowania Twojego filmu w serwisie Youtube, za które musiałbyś zapłacić często znacznie więcej, niż za sam film.

A zresztą, co ja się tu będę rozpisywał. Sprawdź! Zamów pierwszy film, a myślę, że wrócisz po kolejny. Chyba, że zamówisz od razu kilka, to jeden dokładamy gratis, więc nie będzie trzeba po niego wracać 😉

Krótki film reklamowy rabat 80% Black Friday Cyber Monday Short Film 4U

Krótki Film Black Friday?

Krótki film w Black Friday? Czemu nie? Właśnie kończą się promocje Czarnego Piątku, co przecież nie oznacza, że już po promocjach. Jak wiemy, jest jeszcze Cyber Monday, który coraz mniej kojarzy się już wyłącznie z branżą IT.

W zasadzie każdy moment na promocje jest dobry,  a wkrótce zacznie się szał zakupów świątecznych. Czy jednak nie jest tak, że kupujemy jak nakręceni właśnie dlatego, że jest tanio? Pytanie, czy rzeczywiście jest taniej niż zwykle? Czy tych samych usług albo przedmiotów nie kupimy nawet w lepszej cenie w innym okresie?

Krótkie filmy reklamowe na Youtube

Krótkie filmy reklamowe na Youtube czy Vimeo będą zawsze potrzebne, kiedy rozpoczynamy jakąkolwiek promocję. Można by więc zapytać, jak to uczyniłem wyżej, czy faktycznie nie przepłacamy, bo dobrą cenę można uzyskać również w innych terminach? I często prawdą jest, że tzw „promocja” jest super okazją aby wypchnąć z magazynu produkty, które już są lekko, albo nawet mocno „nieświeże”.  Oczywiście, jest pewna kategoria, która bardzo dobrze się sprawdza w Czarny Piątek, mianowicie software! Dlaczego? Ponieważ sprzedawcy nie tracą w żaden sposób obniżając koszty licencji. W krótkim czasie zyskują po prostu na obrocie.

Inaczej wygląda kwestia towarów, które musiały zostać wyprodukowane fizycznie i pracujemy na marży nie przekraczającej 30%. Wówczas duże obniżki stają się problematyczne. Dlatego trudno kupić lodówkę 80% taniej. Co ja piszę, nawet 50% taniej, to już też jest wyczyn. Aczkolwiek duże sieci mogą sobie czasem pozwolić na tego typu ekscesy, ale już nawet słynne obniżki typu „taniej o vat” są dla klientów tak atrakcyjne, że gotowi czasem stratować się w sklepie 😉

Wracając jednak do krótkich filmów na Youtube, to one mają tę przewagę nad innymi produktami reklamowymi, że się „nie psują”. Ależ to nie prawda! – mógłby zakrzyknąć specjalista marketingu. Przecież promocja się kiedyś kończy. I co z tego?

Krótkie filmy reklamowe na Youtube zawsze aktualne?

A jednak! Pytanie dość prowokacyjne w kontekście opinii rzeczonego specjalisty. Czy może pomyślałeś Drogi Czytelniku lub Czytelniczko, (albo nawet odwrotnie 😉  dlaczego niektóre strony mają całą masę wejść, chociaż już w dużej części, a czasem nawet w całości, straciły już aktualność? Czy nigdy nie zdarzyło Ci się znaleźć w wynikach wyszukiwarki takiego właśnie adresu zadziwiająco wysoko? Właśnie! Chodzi o informację, która idealnie pasuje do wyników wyszukiwania. Zatem jeśli Twój krótki film reklamowy (krótki jest pojęciem względnym), będzie odpowiadał na jakieś pytanie, którego poszukują użytkownicy, to może być aktualny przez lata całe, mimo, że w znacznej części był pomyślany jako reklama konkretnego produktu, czy usługi.

Krótkie filmy jako dzieło sztuki

No i kolejna kwestia, o której przecież niewiele się mówi, a jednak lubimy wracać do reklam atrakcyjnych. Czasem sam pomysł na promocję może być już wart oglądania wielokrotnie krótkiego filmu reklamowego, bo jak wiemy, spot spotowi nierówny. Jeśli jest wystarczająco wciągający, z fajną muzyką, to można go oglądać bez końca i mniejsza już o to, co reklamuje…

Oczywiście, przekaz jest dla klienta rzeczą ważną, a ruch, który może dany filmik wygenerować, czasem jest kwestią kluczową. Tym nie mniej, ZAWSZE, spot będzie miał jakąś choćby śladową oglądalność, specjalnie piszę to dużymi literami, bo tak jest w istocie. Promocje się kończą i gazeta z reklamą wyląduje w koszu na śmieci, spot telewizyjny też musi zostać ponownie opłacony, bo inaczej nie wyemitują, a krótki film reklamowy na Youtube albo Vimeo pozostanie na długo i będzie przyprowadzał na stronę kolejnych użytkowników.

Dlatego choć nasza promocja to „tylko” 30% zniżki, dziś dokładam jeszcze pozycjonowanie GRATIS! A pozycjonowanie na Youtube, to spora sztuka i koszty ogromne. Jeśli to uwzględnić i policzyć, można powiedzieć, że nasza zniżka to blisko 80%. A co! Niech tak będzie aż do końca listopada!

Witaj w świecie!

Podobno Bloga zaczyna się od Witaj Świecie!  Tym razem zaproponuję może jednak Hello in the World of Short Films & Avatars!

Nie obiecuję, że będę się tu rozpisywał szczególnie, ale jednak kilka kwestii, które warto omówić szerzej, postaram się przedstawić.

Tymczasem zapoznaj się z naszymi propozycjami. Być może dotąd przekonanie, że każdy film musi być drogi, nie pozwalało Ci myśleć o rozwoju i promocji swoich działań w takim właśnie kierunku. Jeśli tak było, albo jeżeli nie potrafisz jeszcze zatrzymać klientów na swojej stronie dłużej niż sobie życzysz, to u nas znajdziesz rozwiązanie problemów.