Jak ważna jest w biznesie promocja video?

Promocja filmowa jest najlepsza
Foto – Envato.com

Wpływ krótkich filmów reklamowych i animacji na dzisiejszy rynek.
UWAGA! Doczytaj do końca i skorzystaj z promocji!

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, gdzie konkurencja jest coraz większa, istnieje wiele skutecznych strategii promocji, które mogą pomóc przedsiębiorstwom osiągnąć sukces. Jednak jednym z najpotężniejszych narzędzi, które zdobyło ogromną popularność w ostatnich latach, jest promocja video. Przyjrzyjmy się więc znaczeniu filmów i animacji w biznesie oraz zapoznajmy z kilkoma liczbami i statystykami, które są związane z krótkimi filmami reklamowymi i animowanymi. Zatem do dzieła!

Kilka ważnych statystyk

 1. Liczba krótkich reklam i animacji:
  Krótkie filmy reklamowe i animowane stały się nieodłącznym elementem strategii marketingowych. Co miesiąc na całym świecie powstaje ogromna liczba tych filmów. Według statystyk, tylko w Stanach Zjednoczonych co miesiąc powstaje średnio ponad 500.000 krótkich filmów reklamowych i animowanych. To imponujące liczby, które pokazują, jak dużą wagę przykładają przedsiębiorstwa do wykorzystania mediów wizualnych w swojej strategii promocyjnej.

 2. Średnia liczba oglądanych reklam :
  Reklamy są obecne wszędzie, zarówno w telewizji, internecie, jak i na zewnątrz. Przeciętny Amerykanin ogląda co najmniej 11 reklam dziennie, co daje nam ponad 4 tysiące reklam rocznie. Jeśli mieszkaniec Polski spędza przed telewizorem blisko 4,5 godziny każdego dnia, musi zobaczyć porównywalną liczbę reklam, nawet jeśli wychodzi zrobić sobie w tym czasie kawę. A przecież jest jeszcze internet, w którym zapewne ma szansę obejrzeć dodatkową ich porcję w pracy, a nawet środkach transportu publicznego. To z pewnością znacząca i wciąż rosnąca liczba, która podkreśla konkurencję, z jaką muszą się zmierzyć firmy, aby dotrzeć do swojej docelowej grupy odbiorców.

 3. Skuteczność krótkich filmów reklamowych:
  Krótkie filmy reklamowe mają potencjał przekazania przekonującej historii w krótkim czasie, co przyciąga uwagę widza. Według badań, filmy reklamowe mają większe szanse na zapadnięcie w pamięć odbiorcy niż tradycyjne formy reklamy. Ponadto, według danych, aż 64% konsumentów jest bardziej skłonnych do zakupu produktu po obejrzeniu filmu reklamowego.

 4. Popularność animacji w promocji video:
  Animowane filmy reklamowe stały się niezwykle popularne, zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw, które chcą wyróżnić się na tle konkurencji. Statystyki pokazują, że aż 81% firm korzysta z animacji w swoich strategiach marketingowych. Ta forma promocji jest atrakcyjna, kreatywna i pozwala na przekazanie skomplikowanych informacji w przystępny sposób. Postęp technologiczny w dziedzinie postprodukcji, animacji 3D czy efektach specjalnych, umożliwia twórcom filmów reklamowych i animowanych wprowadzanie coraz bardziej zaawansowanych i kreatywnych elementów do swoich produkcji.

  Reasumując, promocja video ma niezwykle istotne znaczenie w dzisiejszym biznesowym świecie. W zasadzie nie da się już poprowadzić skutecznej kampanii reklamowej bez wideo i animacji. Krótkie filmy reklamowe i animowane pozwalają przedsiębiorstwom wyróżnić się, dotrzeć do swojej docelowej grupy odbiorców i zbudować więź z potencjalnymi klientami. Liczby i statystyki pokazują ogromne zaangażowanie firm w tworzenie krótkich filmów reklamowych oraz ich wpływ na zachowanie konsumentów. Dlatego właśnie warto inwestować w promocję video, aby skutecznie promować swoje produkty i usługi na konkurencyjnym rynku.

  MAM BARDZO DOBRĄ INFORMACJĘ!
  Na koniec zostawiłem coś specjalnego. Otóż, jeśli zamówisz do 1 czerwca 2023 roku krótki film promocyjny, reklamowy, albo animację 3D swojego logotypu, czy hasła reklamowego, otrzymasz zupełnie gratis dodatkową animację 3D swojego logotypu. Innymi słowy, z okazji Dnia Dziecka, możesz już na wstępie zaoszczędzić od 300 do 700 złotych, ale to nie koniec!

  Jeżeli zamówisz i opłacisz animację 3D logotypu w ciągu najbliższych 7 dni, to znaczy do niedzieli 4 czerwca włącznie, otrzymasz 25% rabatu na każdą animację logo firmy, w tym także animacje rozszerzone do 30 sekund! W cenniku są to pozycje od A do I, a dodatkowo animację logo 3D gratis! W praktyce uzyskasz więc krótki film reklamowy wraz hasłem, czy adresem strony internetowej i animowanym logo, w cenie do 650 zł netto, a w bardziej rozbudowanej wersji  możesz zaoszczędzić łącznie nawet ponad 1100 złotych.
  Tak tanio jeszcze nie było. Sprawdź! Co musisz zrobić?

  a – Przesłać nam: logotyp (minimum 2500 pikseli w poziomie lub pionie, w formacie png lub pdf, albo w krzywych),dołączyć krótkie hasło reklamowe (3-4 słowa) i/lub adres strony
  b – ewentualnie dodać kilka dobrej jakości zdjęć produktu, usługi, czy firmy, w zależności od tego, co zamierzasz reklamować. Być może wykorzystamy je w konkretnym projekcie.
  c – wymienione wyżej materiały należy przesłać na adres: biuro@shortfilm.com.pl z dopiskiem w temacie wiadomości – PROMOCJA-DD23
  d – Ostatnia ważna rzecz, abyśmy mogli potraktować Twoje zamówienie serio i przystąpić do niezbędnych prac, należy wejść w zakładkę cennik, aby wybrać rodzaj zamawianej reklamy i wypełnić formularz poniżej oraz przelać na rachunek: 
  60 1140 2017 0000 4502 0214 0698 zaliczkę 400 zł, podając w nazwie odbiorcy
  KRZYSZTOF SOWIK
  Po zrealizowaniu usługi prześlemy link do pobrania filmu i animacji, na podany w mailu adres, wraz z załączoną fakturą końcową.
  Wypełnij formularz 

  Promocja zakończy się 4 czerwca punktualnie o północy.