Krótki film reklamowy po Świętach

Krótki film reklamowy po Świętach Bożego Narodzenia

Choć Święta minęły, to krótki film reklamowy nadal będzie potrzebny. Mam nadzieję, że to nikogo nie dziwi 😉

Oczywiście, reklama filmowa przed każdymi Świętami ma spełnić bardzo konkretne zadania, jako że trzeba zachęcić do sprzedaży, w dodatku rywalizując z rzeszą sprzedawców, a wszyscy chcą sprzedać szybko i najlepiej dużo… Znak czasów? Nic z tych rzeczy! Zawsze, a przynajmniej odkąd istnieje handel oparty na pieniądzu (czy to rzeczywistym, czy wirtualnym), Święta były okazją do zwielokrotnienia przychodu. Dotyczy to również usług, choć ze sprzedażą tych ostatnich w okresie przedświątecznym jest nieco gorzej, więc sprzedawcy chwytają się różnych sposobów, nie koniecznie nowych, ale np system kart podarunkowych czy bonów przychodzi tu z pomocą.

Krótki film reklamowy jest skuteczny

Faktem jest, że krótki film reklamowy, zwłaszcza umieszczony w sieci, spełnia swoje zadanie nie tylko w okresie Świąt, co jest dość oczywiste, choć nie zawsze… Dlaczego? Jeśli mamy do dyspozycji wyłącznie krótki film okolicznościowy, to jego aktualność może po Wigilii pozostawiać sporo do życzenia 😉 No, bo jak tu wykorzystać reklamę z łosiem i saniami np w Walentynki? A już bombki choinkowe w okresie postu mogą wywoływać (i słusznie!) znaczną konfuzję. Dlatego też jednak należy mieć co najmniej kilka krótkich filmów brandowych na różne okazje oraz oczywiście filmy reklamowe na Youtube, które są nakierowane na sprzedaż typowo sezonową, czy okolicznościową.

Krótki film okolicznościowy czy typowy spot dla marki?

Pytanie czy krótki film okolicznościowy ma sens jest zbędne, bo przecież celowana reklama tego typu od zawsze przyciąga uwagę i pisząc kolokwialnie, klienci, choć wiedzą jak to działa, wciąż dają się uwieść. Im bardzie oryginalny pomysł reklamy świątecznej czy filmu okolicznościowego, tym większa szansa na sukces. Jednak nie należy zapominać o reklamie marki. To jest o tyle ważne, że nawet firmy o uznanych markach i ugruntowanej pozycji na rynku, wciąż jednak sięgają po takie spoty. To ma sens, bo wzmacnia zaufanie, ale też jest dość tanią formą reklamy. Oczywiście, przestaje być tania, jeśli będziemy posługiwać się emisją telewizyjną, co w dobie internetu nie jest już konieczne.

Zatem jeśli prowadzisz firmę, nawet bardzo małą, to należałoby rozważyć produkcję dwóch rodzajów filmów. Reklamowy film okolicznościowy zwykle powinien być nowy, natomiast film brandowy może być powtarzany wielokrotnie.  Ponadto warto zauważyć, że film reklamujący markę wcale nie musi być długi, czasem może być nawet 5-7 sekundowy, co ma głęboki sens zwłaszcza w reklamach Youtube. Co więcej, można taki film dołączyć do innej reklamy jako intro lub część outro.

No i to może na dziś tyle 🙂