Realizacje filmów

 

Realizacje krótkich filmów i szablony animacji
Krótkie filmy – realizacja
Szablony animacji short-films

Realizacje krótkich filmów

Realizacje krótkich filmów reklamowych i promocyjnych, które tworzymy pokazują, że niskobudżetowe produkcje nie tylko mogą być wysoko oceniane przez Klienta, ale też świetnie się bronią na przykład w serwisie Youtube.  Oczywiście, nie jest tak, że film będzie zajmował czołowe pozycje w serwisach typu Wistia, Vimeo czy Youtube właśnie, tylko dlatego, że powstał i został tam umieszczony. Pozycjonowanie filmów w mediach społecznościowych, w szczególności w największym tego typu serwisie, wcale nie jest rzeczą prostą. Tym nie mniej, jak pokazują nasze doświadczenia, potrafimy z takim problemem sobie radzić. W kwestii szczegółów związanych z usługami SEO dla filmów i nie tylko, odsyłamy do strony long-tail.pl, natomiast tutaj chciałbym zwrócić uwagę na dwa dość istotne elementy związane z tworzeniem krótkich filmów reklamowych, promocyjnych, instruktażowych czy teledysków.

Tania animacja 3D jest możliwa!

Każdy, kto nieco orientuje się w kosztach przygotowania dedykowanej animacji trójwymiarowej, wie że zwykle tanio nie jest… Oczywiście, ceny są wypadkową nie tylko czasu realizacji i nie rzadko dość kosztownych narzędzi, ale też liczby zaangażowanych w projekt osób, stopnia skomplikowania projektu, czy konieczności łączenia go ze zdjęciami realizowanymi w studio, bądź w plenerach.

Jednak w krótkich filmach mamy dla naszych Klientów możliwość skorzystania z istniejących szablonów, które oczywiście też nie są tanie, jednak znacznie obniżają cenę animacji. Można je wykorzystać w procesie produkcji przynajmniej kilka razy i skoncentrować się na pozostałych elementach zadania.

Animacja tekstu daje przewagę

Animacje tekstu mogą być bardzo atrakcyjne i bardzo często już same w sobie potrafią przykuć uwagę potencjalnego klienta czy gościa na naszej stronie lub w serwisie Youtube. Czemu się tak dzieje? Lubimy słyszeć to, co czytamy i odwrotnie. Natomiast długie teksty mogą być „ciężko strawne”. Animacja potrafi doskonale uatrakcyjnić ich percepcję. Mało tego! Jeśli otrzymamy ten sam przekaz za pomocą kilku zmysłów, to z całą pewnością, jak pokazują liczne badania, lepiej go zapamiętamy i znacznie więcej zrozumiemy. Zdarza się, że Klient nie potrzebuje wcale jakiejś super animacji, która powali wszystkich na kolana, a chce po prostu lepiej coś wyjaśnić użytkownikowi serwisu i wówczas animowany tekst okraszony kilkoma krótkimi sekwencjami filmowymi będzie idealnym i niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem.

Kilka przykładów naszych realizacji filmowych poniżej:

Krótkie filmy 3D Live – Absolutny hit na rynku!

Proponujemy naszym wspaniałym Klientom bardzo efektowne i najmodniejsze obecnie rozwiązania, jakim są filmy 3D Live. Wpisanie logotypu czy zdjęcia firmy w zaaranżowaną sytuację z realnego życia, do tego jeszcze związaną często z charakterem branży konkretnego Klienta, jest niezwykle atrakcyjne. Przykłady poniżej pokazują też jak wiele możliwości drzemie w podobnych propozycjach. Sprawdzą się znakomicie nie tylko w biznesie, ale choćby jako bardzo miły, czasem też zabawny, prezent dla naszych przyjaciół, jubilatów, solenizantów, czy nowożeńców, którzy prócz tradycyjnego albumu mogą znaleźć swoje zdjęcie, zupełnie nieoczekiwanie, na przykład w…. galerii.

Przykłady szablonów dostępnych w produkcjach niskobudżetowych

Realizacje krótkich filmów w oparciu o szablony, to jedna z metod nie tylko szybkiej produkcji wartościowych form video, ale też sposób na uzyskanie atrakcyjnego efektu w rozsądnej cenie.

Poniżej przykłady filmów i animacji, które możemy zaproponować Państwu w oparciu o szablony, które traktujemy twórczo, często jako punkt wyjściowy, możliwą animację logotypu czy intro ewentualnie jako element przejścia, łączący sekwencje czy outro.

https://vimeo.com/231146797